VPN to skrót od wirtualnej sieci prywatnej. Jak sama nazwa wskazuje, zapewniają prywatne połączenia sieciowe, które chronią Twoje informacje przed włamaniami i kradzieżą cyfrową. Jeśli potrzebujesz łatwej w obsłudze usługi VPN, ExpressVPN będzie doskonałym wyborem.

ExpressVPN został założony w 2009 roku i szybko zyskał popularność dzięki doskonałej wydajności, solidnym funkcjom bezpieczeństwa i szybkości. Dziś ExpressVPN znajduje się w czołówce wirtualnych sieci prywatnych. Jest uważana za jedną z najbardziej niezawodnych, niezawodnych i szybkich sieci VPN dla osób prywatnych i firm.

Ta recenzja ExpressVPN obejmuje wszystkie istotne szczegóły i funkcje popularnej usługi VPN. Omówimy także jego zalety i wady, dzięki czemu będziesz mógł łatwo ocenić, czy usługa odpowiada Twoim potrzebom.

Jeśli chcesz ocenić, czy inwestycja w plan premium ExpressVPN jest tego warta, czytaj dalej!

Możesz wybrać pomiędzy:

 1. Plan 1-miesięczny kosztuje 12,95 USD miesięcznie.
 2. Plan 6-miesięczny kosztuje 9,99 USD miesięcznie i jest rozliczany dwa razy w roku.

Plan 12-miesięczny kosztuje 6,67 USD miesięcznie , opłata roczna. Oferuje 3 miesiące usługi za darmo i najlepszy stosunek jakości do ceny z 42% rabatem.

*Wszystkie ceny zostały sprawdzone w sierpniu 2023. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

Arkusz podsumowujący

FUNKCJA DOSTĘPNOŚĆ
Z jakiego szyfrowania VPN korzysta ExpressVPN? AES 256-bitowy
Protokoły VPN? Lightway, L2TP-IPsec, SSTP, OpenVPN (UDP/TCP), PPTP
Ile urządzeń można podłączyć jednocześnie? 5
Czy ExpressVPN obsługuje przesyłanie strumieniowe? Serwery są zoptymalizowane pod kątem odblokowywania usług przesyłania strumieniowego.
Kompatybilne urządzenia? iOS, Mac, Windows, Android, telewizory Smart TV, konsole do gier i nie tylko
Ile serwerów VPN udostępnia ExpressVPN? Ponad 3000 serwerów w ponad 150 lokalizacjach.
Czy oferuje politykę braku logów? Tak
Czy ExpressVPN zapewnia gwarancję zwrotu pieniędzy? Oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy
Czy nadaje się do torrentowania? ExpressVPN obsługuje BitTorrent i P2P
Ile lokalizacji serwerów zapewnia ExpressVPN? 94+
Czy ma wyłącznik awaryjny? Tak

Korzystanie z Express VPN

Korzystanie z ExpressVPN jest proste na różnych urządzeniach. Przyjazny dla użytkownika interfejs i prosty układ sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla nowych użytkowników VPN , którzy nie są obeznani z technologią.

Po pobraniu klienta ExpressVPN zarejestruj się i wybierz odpowiedni plan. Następnie przejdź do kolejnych kroków. Domyślnie ExpressVPN ma prosty ekran startowy do aktywacji swoich usług.

Poniższe kroki opisują szczegółowo, jak skonfigurować i używać ExpressVPN na urządzeniach iOS, Mac i Android.

iOS

Po zalogowaniu się do panelu konta uruchom menu Ustawienia na iPhonie lub iPadzie . Następnie przejdź do sekcji Ogólne i dotknij zakładki VPN i zarządzanie urządzeniami . Na koniec wybierz VPN i przełącz przełącznik , aby aktywować ExpressVPN.

Możesz teraz nacisnąć duży przycisk zasilania w aplikacji ExpressVPN, aby natychmiast się połączyć.

Prochowiec

Korzystanie z ExpressVPN na komputerze Mac jest niezwykle proste. Podobnie jak w przypadku iOS, zacznij od uruchomienia Preferencji systemowych . W Ustawieniach sieci dotknij VPN . Teraz możesz włączyć tę funkcję za pośrednictwem klienta ExpressVPN na komputerze Mac, aby automatycznie się połączyć.

Android

Urządzenia z Androidem również wymagają konfiguracji VPN. Uruchom menu Ustawienia . Na karcie Sieć znajdź opcję Zaawansowana sieć VPN i włącz opcję ExpressVPN. Następnie wróć do pobranej aplikacji, wprowadź hasło i nazwę użytkownika , a następnie naciśnij przycisk połączenia .

Niezależnie od urządzenia, możesz wybrać, z którym serwerem chcesz się połączyć. Możesz wybierać spośród polecanych, inteligentnych lub ostatnich lokalizacji.

Czy ExpressVPN jest dobry dla platform streamingowych?

Często okrzyknięty najlepszą siecią VPN do przesyłania strumieniowego, ExpressVPN odblokowuje prawie każdą platformę, od Netflix i Amazon po niszowe witryny, takie jak ITV i Channel 4. Jego serwery są zoptymalizowane pod kątem szybkiego przesyłania strumieniowego.

Niektóre usługi przesyłania strumieniowego są również ograniczone do określonych regionów i krajów. Aby uzyskać do nich dostęp w innym miejscu, użytkownicy wybierają VPN w celu odblokowania witryn i treści objętych ograniczeniami geograficznymi . ExpressVPN wypełnia tę pustkę, ponieważ natychmiast ukrywa Twoją fizyczną lokalizację.

Oto kilka informacji na temat najważniejszych platform, do których możesz uzyskać dostęp dzięki ExpressVPN:

1. Netflix

Jako jedna z najczęściej używanych platform przesyłania strumieniowego, Netflix jest dostępny w 190 krajach . Jednak umowy licencyjne ograniczają wyświetlanie wielu programów telewizyjnych i filmów w określonych lokalizacjach. ExpressVPN może pomóc Ci rozwiązać ten problem dzięki wielu serwerom. Możesz uzyskać dostęp do zastrzeżonych bibliotek Netflix z dowolnego miejsca , oszukując platformę, aby uwierzyła, że ​​jesteś gdzie indziej.

2. Hulu

Dzięki połączeniu ExpressVPN i Hulu użytkownicy mogą cieszyć się przesyłaniem strumieniowym bez bufora. Hulu ma obszerną bibliotekę treści, ale jest ona ograniczona do USA i Japonii. Być może jesteś przyzwyczajony do wyskakującego okienka przypominającego, że Hulu jest niedostępne w Twoim regionie. Ale dzięki ExpressVPN możesz pokonać ograniczenia geograficzne i bez wysiłku ominąć treści Huly.

3. Wideo Amazon Prime

Usługa Amazon Prime Video podlega całkowitym ograniczeniom. Jeśli mieszkasz gdziekolwiek poza USA lub Wielką Brytanią , ExpressVPN to najlepszy wybór do strumieniowego przesyłania treści na platformie. Stany Zjednoczone mają najszerszy wybór treści w Amazon Prime Video ; dlatego wybranie serwerów ExpressVPN w tym regionie odblokuje maksymalną zawartość.

4. Disney+

Wiele sieci VPN nie omija ograniczeń geograficznych DIsney+ pomimo dużej bazy abonentów.

W zależności od kraju i regionu może pojawić się komunikat o błędzie „Niestety, Disney+ nie jest dostępny w Twoim regionie” . ExpressVPN zapewnia dostęp do Disney+ dzięki superszybkiemu przesyłaniu strumieniowemu bez buforowania.

Torrentowanie za pomocą Express VPN

ExpressVPN obsługuje udostępnianie plików P2P za pośrednictwem aplikacji takich jak BitTorrent. Nieograniczona prędkość pobierania i imponujące funkcje bezpieczeństwa sprawiają, że idealnie nadaje się do torrentowania. Nie pozwala jednak na przekazywanie portów przez inne aplikacje – jesteś ograniczony do routera VPN.

Główne cechy Express VPN

ExpressVPN ma kilka najnowocześniejszych funkcji bezpieczeństwa. Obejmują one:

 • Dzielone tunelowanie : Dzielone tunelowanie pozwala wybrać, które aplikacje łączą się przez VPN. Jest to przydatna funkcja, gdy chcesz przeglądać z szyfrowaniem, jednocześnie umożliwiając niektórym aplikacjom, takim jak gry, bezpośrednie łączenie się z Internetem. Ta funkcja jest dostępna w przypadku routerów oraz systemów Windows, Mac i Android i pozwala skrócić czasy opóźnień.
 • Kill Switch : wyłącznik awaryjny jest niezbędny dla każdej niezawodnej sieci VPN. Chroni Twój adres IP, lokalizację, dane itp. przed przypadkowymi wyciekami podczas przestojów lub zakłóceń. Blokada sieci ExpressVPN automatycznie zatrzymuje cały ruch w przypadku nagłego rozłączenia VPN. Z tej opcji możesz wykluczyć urządzenia LAN, takie jak drukarki.
 • Nieograniczona przepustowość : ExpressVPN nie ma ograniczeń przepustowości ani danych, dzięki czemu możesz przeglądać, przesyłać strumieniowo i grać w gry wymagające dużej ilości grafiki bez ograniczeń. Oferuje także nieograniczone prędkości i zoptymalizowane przełączanie serwerów, aby cieszyć się nieprzerwanym przeglądaniem.
 • Brak wycieków DNS : Wyciek DNS oznacza, że ​​Twój dostawca usług internetowych może monitorować Twoje działania online. ExpressVPN jest wyposażony w test szczelności DNS , który ujawnia potencjalne wycieki danych i nadzór nad Twoim serwerem DNS. Ich polityka braku dzienników połączeń, kompleksowe szyfrowanie i szybkie serwery ExpressVPN zapobiegają wewnętrznym wyciekom DNS . Express VPN oferuje również testy szczelności IP lea i WebRTC.
 • Sieć serwerów VPN : ExpressVPN ma tysiące serwerów wyposażonych wyłącznie w pamięć RAM w 94 krajach. Usługa oferuje teraz prędkość do 10 Gb/s na serwerach dedykowanych przy 80% zaktualizowanej globalnej przepustowości. Oprócz serwerów fizycznych można wykorzystać serwery wirtualne, które zmniejszają ryzyko bezpieczeństwa w krajach o zawodnej infrastrukturze danych.
 • Express VPN Keys : ExpressVPN Keys to menedżer haseł z tym samym opatentowanym zabezpieczeniem, co jego serwery VPN. Ta funkcja umożliwia tworzenie i przechowywanie solidnych haseł do różnych kont. Zapisuje wszystkie hasła w bezpiecznym skarbcu w celu automatycznego uzupełniania w witrynach internetowych lub aplikacjach. Ten menedżer haseł jest dostępny jako rozszerzenie przeglądarki i darmowy dodatek do płatnej subskrypcji VPN.
 • Protokół Lightway : Protokół Lightway to innowacyjna funkcja analizująca połączenia VPN i transfery danych. Zmniejsza zużycie baterii, szybki audyt i zwiększa prędkość połączenia internetowego. Lightway ma tylko 2000 linii kodu , co czyni go niezawodnym, łatwym do naprawienia i dodatkowo zabezpieczającym Twoje połączenie internetowe.
 • Menedżer zagrożeń : wiele aplikacji i usług śledzi Twoje działania i udostępnia te dane stronom trzecim w celach marketingowych. Menedżer zagrożeń blokuje komunikację między aplikacjami i stronami internetowymi na Twoim urządzeniu a podmiotami zewnętrznymi znanymi ze śledzenia aktywności użytkowników. Menedżer zagrożeń ExpressVPN wzmacnia przepisy dotyczące zgody na pliki cookie i ochrony danych. Usuwa niepotrzebne reklamy, aby zapobiec złośliwemu oprogramowaniu i naruszeniom danych dla mas.
 • Szyfrowanie na najwyższym poziomie : ExpressVPN oferuje 256-bitowe szyfrowanie AES, podobnie jak większość wysokiej jakości sieci VPN. Jest to ta sama technologia szyfrowania, z której korzysta rząd USA. Tym samym usługa wyznacza wysokie standardy uwierzytelniania serwerów i protokołów bezpieczeństwa.

Protokoły VPN : ExpressVPN obsługuje różne protokoły VPN, w tym OpenVPN (UDP/TCP), Lightway, L2TP-IPSec, SSTP i PPTP. Możesz wybrać protokół, z którego ma korzystać VPN, lub pozwolić mu automatycznie wybrać protokół na podstawie Twojej sieci.

Kompatybilne urządzenia

ExpressVPN jest kompatybilny z wieloma urządzeniami. Posiada dedykowane aplikacje dla:

 • iOS
 • Okna
 • Prochowiec
 • Android
 • Kindle Fire
 • Chromebooka
 • Routery
 • Linuksa

ExpressVPN ma również rozszerzenie przeglądarki dla Chrome, Firefox, Brave, Vivaldi i Edge . Jeśli masz telewizor Smart TV lub konsolę do gier, taką jak Xbox, PlayStation itp., ExpressVPN jest kompatybilny z Twoimi urządzeniami. Obejmuje również telewizory Smart TV, Roku, Amazon Fire TV, Android TV, Samsung Smart TV i Apple TV.

Obsługa klienta na najwyższym poziomie

ExpressVPN zapewnia klientom całodobową pomoc na czacie na żywo, aby zapewnić skuteczne rozwiązywanie zapytań. Mają wszechstronne „ wsparcie ”. strona z często zgłaszanymi problemami i rozwiązaniami. Jeśli masz konkretne pytania, możesz skontaktować się z ich zespołem za pośrednictwem podanego adresu e-mail.

+ ZALETY

 • Przyjazny dla użytkownika i prosty interfejs
 • Dzielone tunelowanie i rozbudowana sieć serwerów
 • Dedykowane aplikacje dla większości urządzeń
 • Obsługuje strony P2P, streaming i gry
 • Całodobowa obsługa klienta

- CONS

 • Drogie plany
 • Ograniczone opcje zaawansowanej konfiguracji
 • Szybkość połączenia może być niska, ponieważ OpenVPN korzysta z Lightway

Ocena ExpressVPN

Cechy 10
prywatność i bezpieczeństwo 10
Poziom szyfrowania 9
Strumieniowe przesyłanie multimediów 9
Czat i wsparcie 9
Torrentowanie 8,5
Średnia ocena 9.3

Recenzja Express VPN: podsumowanie

Twoje dane są podatne na ataki. Jest to kuszący cel dla złodziei tożsamości, hakerów i platform stron trzecich, które chcą zarabiać na danych przeglądania.

ExpressVPN to jedna z najlepszych sieci VPN rozwiązujących te problemy. Jest szybki, bezpieczny i niezawodny. Ich serwery pozwolą Ci przesyłać strumieniowo, pobierać lub przesyłać wszystko, co chcesz, z błyskawiczną szybkością. Oprócz bezpiecznej sieci platforma integruje się z dużym wyborem aplikacji i stron internetowych. Uważamy, że pomimo swoich wad ExpressVPN oferuje dobry stosunek jakości do ceny.