Funkcje NordVPN plasują się wśród najlepszych na rynku. Niezliczeni użytkownicy chwalą niesamowitą prędkość platformy, bezpieczeństwo online i narzędzia do przeglądania. Oprócz standardowych funkcji prywatności platforma oferuje kilka dodatków, takich jak Meshnet, menedżer haseł, szyfrowana pamięć masowa i podwójny przeskok.

Ale czy wirtualna sieć prywatna jest warta tego szumu? Jak dobry jest NordVPN dla początkujących i zaawansowanych użytkowników? Czy jest to bezpieczne i czy się sprawdza?

W tej recenzji przyjrzymy się funkcjom platformy , cenom i planom, porównaniom i nie tylko .

Przedstawiamy NordVPN

NordVPN został wprowadzony w 2012 roku . Usługa szybko zyskała popularność, ponieważ jest w pełni niezawodna, szybka i zaspokaja podstawowe potrzeby każdego użytkownika VPN.

Jest wyposażony w 256-bitowe szyfrowanie AES i funkcję skrótu SHA-512, co zapewnia najwyższą niezawodność. SHA-512 wykracza poza standardy branżowe – jest znacznie szybszy, bezpieczniejszy i trudniejszy do złamania.

Platforma obsługuje także wiele protokołów bezpieczeństwa. OpenVPN to popularny protokół typu open source, który zapewnia wszechstronność i wszechstronne bezpieczeństwo. Protokół IKEv2/IPSec jest idealny dla urządzeń mobilnych, ponieważ mniej obciąża procesor. WireGuard (NordLynx) to autorskie podejście do technologii VPN nowej generacji. Uaktualnia starsze protokoły, zapewniając najwyższą szybkość i bezpieczeństwo.

NordVPN ma ponad 5000 serwerów w 60 krajach . Wszystkie działające serwery korzystają z pamięci RAM, co pozwala na ich automatyczne usunięcie po ponownym uruchomieniu.

VPN oferuje również kompleksowe narzędzia ochrony, takie jak Smartplay, Incogni i specjalistyczne serwery do przesyłania strumieniowego, gier i torrentów.

Szczegóły cenowe

NordVPN oferuje kilka rozwiązań VPN w różnych cenach. Wszystkie plany 2-letnie, 1-letnie i miesięczne pakiety są dalej podzielone w zależności od funkcji.

Oto szczegóły każdego pakietu:

Dla każdej klasyfikacji masz trzy możliwości:

Standardowy plan miesięczny obejmuje wszystkie podstawowe funkcje VPN, w tym moduł śledzący/blokujący reklamy, superszybkie prędkości i ochronę przed złośliwym oprogramowaniem . Kosztuje 12,99 USD / miesiąc.

Pakiet Plus zawiera wieloplatformowego menedżera haseł, skaner naruszeń danych i standardowe funkcje. Kosztuje 13,99 USD / miesiąc.

Kompletny pakiet zawiera 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze i najnowocześniejsze szyfrowanie plików , a także dodatkowe funkcje. Kosztuje 14,99 USD / miesiąc.

Plany 1-letnie i 2-letnie są również dostępne w dokładnych cenach przyrostowych. Plany te oferują znaczne oszczędności w porównaniu do planów miesięcznych, jak pokazano w poniższej tabeli:

1 rok 2 lata
Standard Kosztuje 4,99 USD miesięcznie, opłata za pierwszy rok wynosi 59,88 USD . Po 1 roku opłaty roczne wynoszą 99,48 USD. Kosztuje 3,99 USD miesięcznie, opłata 95,76 USD przez pierwsze dwa lata. Następnie co dwa lata zostanie naliczona opłata w wysokości 198,96 USD .
Plus Kosztuje 5,99 USD miesięcznie , opłata roczna wynosi 71,88 USD przez pierwszy rok. Następnie opłaty roczne wynoszą  126,96 USD.  Kosztuje 4,99 USD miesięcznie , opłata wynosi 119,76 USD przez pierwsze dwa lata. Następnie zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 253,92 USD za dwa lata.
Kompletny Kosztuje 6,99 USD miesięcznie, opłata za pierwszy rok wynosi 83,88 USD . Następnie zostanie naliczona opłata w wysokości 198,84 USD rocznie. Kosztuje 5,99 USD miesięcznie i kosztuje 143,76 USD przez pierwsze dwa lata. Następnie co dwa lata zostanie naliczona opłata w wysokości 397,68 USD .

 

Wszystkie plany mają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy i bezpłatny 7-dniowy okres próbny (pod warunkiem, że nie masz zarejestrowanego konta NordVPN). Opcje płatności obejmują karty kredytowe lub debetowe, AmazonPay, Sofort, Paypal, Apple lub Google Pay oraz kryptowaluty.

*Wszystkie ceny zostały sprawdzone w sierpniu 2023. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

Podstawowe funkcje NordVPN: widok z lotu ptaka

FUNKCJA DOSTĘPNOŚĆ
Brak zasad dotyczących logów? Tak
Wyłącznik awaryjny? Tak
Liczba jednoczesnych połączeń? Do 6
Liczba serwerów? 5700 serwerów.
Lokalizacja serwera? 60 krajów
Czy oferuje zwrot pieniędzy? Wszystkie plany obejmują 30-dniową politykę zwrotu środków.
Czy dostępny jest bezpłatny okres próbny? NIE
Lista kompatybilnych urządzeń? Windows, Mac, Linux, iOS, Android, FireStick, Xbox, PlayStation, Router.
Szyfrowanie VPN? AES-256
Przepustowość łącza? Nieograniczony
Czy obsługuje torrenty? NIE
Czy obsługuje przesyłanie strumieniowe? Tak

Korzystanie z NordVPN

Do przesyłania strumieniowego

NordVPN to solidny wybór do przesyłania strumieniowego, ponieważ ma zoptymalizowane specjalistyczne serwery do przesyłania strumieniowego. Usługa może z łatwością odblokować witryny takie jak Hulu, BBC iPlayer i Netflix. Wykorzystuje technologię SmartPlay, która uruchamia się automatycznie podczas przesyłania strumieniowego na wszystkich głównych platformach.

NordVPN do gier

NordVPN to najlepszy wybór wśród wpływowych graczy, takich jak PewDiePie i Alexandra Botex. Błyskawiczne serwery i funkcje bezpieczeństwa ułatwią Ci korzystanie z gier online .

Pamiętaj, że do współpracy z konsolą do gier wymagana jest płatna subskrypcja NordVPN. Można go używać do grania na komputerze lub smartfonie za pośrednictwem natywnych aplikacji. Możesz połączyć NordVPN z routerem za pomocą konsoli lub ręcznie skonfigurować hotspot.

Omijanie chińskich ograniczeń

Znalezienie niezawodnej, bezpiecznej sieci VPN , która działa w Chinach lub odblokowuje treści z regionu objęte ograniczeniami geograficznymi, może być trudne. Na szczęście NordVPN omija cenzurę, ale aby zachować anonimowość, musisz połączyć się z zaciemnionym serwerem.

NordVPN do torrentowania

Istnieje błędne przekonanie, że NordVPN nie jest przyjazny dla sieci P2P . Jest to jednak nieprawda. Nord VPN oferuje kilka wyspecjalizowanych serwerów P2P do torrentów i serwerów innych niż P2P. Nawet jeśli nie wybierzesz prawidłowego serwera P2P, NordVPN automatycznie przełączy się za Ciebie.

Główne cechy NordVPN

NordVPN ma wszystko, czego użytkownicy potrzebują od wirtualnej sieci prywatnej . Usługa jest graczem globalnym z 5791 serwerami w 60 krajach. Oferuje również rozbudowany pakiet narzędzi ochronnych, w tym:

Szyfrowanie

NordVPN wykorzystuje wysokiej jakości 256-bitowe szyfrowanie AES, aby ukryć Twój ruch. Wykorzystuje również ChaCha20 dla zapewnienia solidnego bezpieczeństwa. Oprócz powyższego platforma obsługuje protokoły OpenVPN, IKEv2/IPSec i WireGuard (Nordlynx), aby zwiększyć Twoją prywatność.

Siatka

Meshnet to fantastyczna funkcja. Dwie główne funkcje Meshnet to udostępnianie plików i możliwość kierowania ruchu internetowego przez inne urządzenie.  Umożliwia parowanie i komunikację z innymi urządzeniami – jest to tzw. połączenie P2P.

Możesz jednocześnie sparować do 60 urządzeń (10 własnych i 50 zaproszonych), aby udostępnić do 1000 plików, bez ograniczeń rozmiaru pliku.

Monitor ciemnej sieci

Jak sama nazwa wskazuje, ten monitor stale śledzi sieć pod kątem wycieków danych uwierzytelniających w ciemnej sieci Naruszenia danych lub włamania często skutkują udostępnianiem danych na ciemnych rynkach internetowych lub w koszach na wklejanie.

NordVPN natychmiast powiadomi Cię, jeśli wyciekną jakiekolwiek informacje powiązane z Twoim adresem e-mail. Ta funkcja jest dostępna tylko na komputerach Mac, iOS, Android i Windows.

Podwójny VPN

Serwery Double VPN lub MultiHop zapewniają dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Opiera się na połączeniu VPN lub dwóch połączonych serwerach VPN w celu maksymalnego szyfrowania podczas przesyłania danych.

SmartPlay

NordVPN SmartPlay to specjalna funkcja bloków multimediów. Funkcja SmartDNS nie zapewnia ochrony takiej jak VPN, ale doskonale nadaje się do uzyskiwania dostępu do treści i przesyłania strumieniowego.

W ten sposób SmartPlay łączy się z technologią DNS, aby ominąć ograniczenia geograficzne i nieobsługiwane urządzenia. Jednak SmartDNS i SmartPlay nie dodają warstw zabezpieczeń ani szyfrowania.

Ochrona przed zagrożeniami

Ochrona przed zagrożeniami NordVPN natychmiast zabezpiecza Twoje urządzenia. Zapewnia ochronę przed zagrożeniami, takimi jak moduły śledzące, złośliwe oprogramowanie i reklamy .

Oprogramowanie Threat Protection jest dostępne we wszystkich rozszerzeniach reklam aplikacji NordVPN. Działa konsekwentnie w tle, skanując pliki do pobrania, strony internetowe i całą zawartość internetową jak narzędzie antywirusowe.

Certyfikat ioXt

NordVPN jest jednym z niewielu dostawców VPN oferujących aplikacje na urządzenia mobilne z certyfikatem ioXT. Certyfikat ten oznacza, że ​​VPN został rygorystycznie przetestowany. Wyniki wykazały najwyższe standardy bezpieczeństwa we wszystkich kryteriach. NordVPN oferuje również ponowne uwierzytelnianie wrażliwych transferów danych.

Cebula przez VPN

Onion over VPN to funkcja bezpieczeństwa oferowana przez NordVPN . VPN łączy się z siecią Tor Onion, aby ograniczyć śledzenie online. Przewodzi cały ruch przez usługę VPN i co najmniej 3 dodatkowe węzły Tora w celu wprowadzenia w błąd.

Porównanie z innymi sieciami VPN

Jak NordVPN wypada w porównaniu z innymi czołowymi sieciami VPN? Dowiedzmy Się.

Cechy NordVPN Ekspresowy VPN CyberGhost
Czy dostawca oferuje politykę braku logów? Tak Tak Tak
Ile serwerów oferuje dostawca? Ponad 5000 Ponad 3000 Ponad 9400
Ile protokołów VPN ma? OpenVPN, IKEv2/IPSec i WireGuard (Nordlynx) Lightway, L2TP-IPsec, SSTP, OpenVPN (UDP/TCP), PPTP IKEv2, WireGuard®, OpenVPN,
Lokalizacje serwerów? 60 krajów Ponad 94 Ponad 91
Limit przepustowości? Nieograniczony Nieograniczony Nieograniczony
Czy oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy? Tak, oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy Tak, oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy Tak, oferuje 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy
Ile adresów IP udostępnia? Nieokreślony Nieokreślony Nieokreślony
Wyłącznik awaryjny? Tak Tak Tak
Typ szyfrowania? AES-256 AES-256 AES-256
Ile urządzeń można podłączyć jednocześnie? 6 5 7
Wsparcie na czacie? Tak, całodobowa obsługa czatu na żywo Tak, całodobowa obsługa czatu na żywo Tak, całodobowa obsługa czatu na żywo

 

Zawsze dostępna obsługa klienta

Obsługa klienta NordVPN spełnia poprzeczkę. Obejmuje  całodobowy czat na żywo , e-maile i chatbota, które pomogą Ci znaleźć rozwiązania typowych problemów. Ich agenci są pomocni i kompetentni, niezależnie od tego, jak złożony jest Twój problem.

Witryna NordVPN ma również dedykowaną stronę „ Pomoc ” zawierającą często zadawane pytania, szczegółowe przewodniki i samouczki.

+ ZALETY

  • Eliminuje zagrożenia związane z przeglądaniem Internetu, ograniczenia geograficzne i ograniczanie przepustowości usługodawcy internetowego.
  • Wyspecjalizowane serwery spełniające wszystkie Twoje potrzeby w zakresie przesyłania strumieniowego i torrentów.
  • Przystępne ceny z okresem próbnym i gwarancją zwrotu pieniędzy.
  • Niezależnie kontrolowane funkcje bezpieczeństwa i szyfrowania.
  • 6 jednoczesnych połączeń poprzez natywne aplikacje dla większości urządzeń.

- CONS

  • Interfejs Linuksa nie ma wyświetlacza graficznego
  • Brak planu nieograniczonego.

Ocena NordVPN

Cechy 9
prywatność i bezpieczeństwo 9
Poziom szyfrowania 9
Strumieniowe przesyłanie multimediów 9
Czat i wsparcie 9
Torrentowanie 9
Średnia ocena 9

Recenzja NordVPN: Konkluzja

NordVPN to jedna z najwyżej ocenianych sieci VPN na rynku. Jest przyjazny dla użytkownika, bezpieczny, niezawodny i oferuje wszystkie funkcje niezbędne do bezpiecznego przeglądania Internetu. Zaawansowane funkcje, takie jak SmartPlay, SmartDNS i inne, sprawiają, że jest to idealny wybór dla użytkowników i firm.

Chcesz surfować po Internecie z całkowitą anonimowością? Zatem zdobądź NordVPN już teraz .