W dzisiejszej erze cyfrowej wybór wirtualnej sieci prywatnej , która zabezpiecza Twoją aktywność online, jest koniecznością. Chociaż Proton VPN ma zaledwie kilka lat, robi furorę dzięki wysokim poziomom zabezpieczeń i funkcji prywatności. Oferuje zaawansowane protokoły tunelowania, szyfrowanie i rozbudowaną flotę serwerów do anonimowego surfowania po Internecie.

Ta recenzja Proton VPN pomoże Ci zdecydować, czy platforma odpowiada Twoim potrzebom. Przeanalizujemy funkcje, działanie, obsługę klienta oraz zalety i wady popularnej sieci wirtualnej.

Proton VPN – Struktura cen

Proton VPN oferuje plany premium na okres od 1 miesiąca do 2 lat . Jego darmowa wersja może wydawać się kusząca. Ale Proton Unlimited jest znacznie bogatszy w funkcje. W darmowej wersji brakuje modułu blokującego reklamy NetShield, Tora przez VPN, lokalizacji serwerów i jednoczesnych połączeń.

Plany Proton VPN Unlimited obejmują:

  1. Abonament 1-miesięczny kosztuje 11,49 € miesięcznie. Rozliczane jest co miesiąc, więc nie musisz się martwić o długoterminowe zobowiązania.
  2. Plan roczny kosztuje 5,99 EUR miesięcznie. Oferuje 48% zniżki w porównaniu do planu miesięcznego. Zostanie naliczona opłata w wysokości 71,88 EUR zamiast 137 EUR rocznie.
  3. Plan 2-letni kosztuje 4,99 EUR miesięcznie. Co dwa lata zostanie naliczona opłata w wysokości 119,76 EUR zamiast 275,76 EUR, co oznacza natychmiastową zniżkę 57% w porównaniu z planami miesięcznymi.

Wszystkie plany Proton Unlimited objęte są 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Możesz zapłacić za subskrypcję za pomocą głównych kart kredytowych, American Express, PayPal, kart podarunkowych Proton, kredytów, przelewów bankowych, gotówki lub Bitcoin.

*Wszystkie ceny zostały sprawdzone w sierpniu 2023. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

Podsumowanie funkcji

FUNKCJA DOSTĘPNOŚĆ
Czy ma politykę braku logów? Tak, Proton VPN oferuje politykę braku logów
Czy dostępna jest szybka transmisja strumieniowa? Tak
Protokoły VPN? OpenVPN i IKEv2/IPSec
Czy Proton VPN oferuje politykę zwrotów? Tak, Proton VPN zapewnia 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy
Czy ma wyłącznik awaryjny? Tak
Ile połączeń oferuje dostawca? Do 10 urządzeń jednocześnie
Ile serwerów ma Proton VPN? 2970+
Jakie szyfrowanie VPN oferuje Proton VPN? Najwyższej klasy AES 256 bitów
Obsługiwane platformy? iPhone, Android, Android TV, Mac, Windows, Linux, Chromebook, Fire TV Stick itp
Czy oferuje całodobową obsługę klienta? Nie, Proton VPN nie oferuje całodobowego wsparcia na czacie na żywo
Czy nadaje się do P2P? Tak, Proton VPN świetnie nadaje się do torrentowania
Lokalizacje serwerów Proton VPN? 68 krajów
Czy Proton VPN oferuje bezpłatną wersję próbną? NIE

Torrenting i streaming przez Proton VPN

Czy Proton VPN jest dobry do P2P/torrentingu i streamingu?

Po pierwsze, możliwości przesyłania strumieniowego usługi są doskonałe. Proton VPN jest wyposażony w ochronę przed wyciekiem DNS, niestandardowy DNS i wiele serwerów. Funkcje te zapewniają omijanie ograniczeń geograficznych podczas przesyłania strumieniowego bez opóźnień i zapewniają dostęp do treści globalnych. Proton VPN to solidny wybór do odblokowania różnych platform, w tym Netflix, Hulu, ESPN+, Disney+, HBO Max i BBC iPlayer. Na ich stronie internetowej można znaleźć kilka zasobów i wskazówek, jak odblokować więcej opcji przesyłania strumieniowego.

Proton VPN oferuje również przyzwoitą funkcję torrentowania. Możesz pobierać pliki za pośrednictwem sieci P2P, takich jak BitTorrent , za pośrednictwem dedykowanych serwerów zoptymalizowanych pod kątem torrentów. Te szybkie serwery umożliwiają także bezproblemowe pobieranie większych plików. Proton VPN jest wyposażony w ochronę przed wyciekiem DNS i politykę braku logów, aby zapewnić anonimowość i bezpieczeństwo udostępniania plików.

Funkcje Proton VPN

Proton VPN oferuje imponujące funkcje. Niektóre z najlepszych to:

Trasowanie alternatywne

Routing alternatywny to sposób, w jaki Proton VPN pokonuje cenzurę. Routing alternatywny umożliwia VPN nawiązanie połączenia za pośrednictwem serwerów innych firm, takich jak AWS. Uruchamia się automatycznie, gdy Twój dostawca usług internetowych poddaje połączenie cenzurze. Zamiast tego Proton VPN próbuje znaleźć alternatywy umożliwiające połączenie się z jego serwerami.

Tajemnica naprzód

Proton VPN obsługuje wiele protokołów, w tym WireGuard, IKEv2/IPsec, Stealth i OpenVPN. Szyfrowanie AES-356-CBC obsługuje tajemnicę przekazywania. Dzięki temu dla każdej sesji tworzony jest nowy klucz szyfrowania, aby uniemożliwić dostawcom usług internetowych, hakerom lub podmiotom wyłudzającym informacje monitorowanie lub przeglądanie prywatnych informacji.

Akcelerator VPN

Jak sama nazwa wskazuje, akcelerator VPN przyspiesza i stabilizuje Twoje połączenie internetowe. Jest to wbudowana funkcja, która może wydłużyć czas połączenia nawet o 400%, szczególnie w przypadku łączenia się z odległymi serwerami. VPN Accelerator wykorzystuje procesory wielordzeniowe, aby zmniejszyć wykorzystanie procesora przez pojedynczy rdzeń. Zwiększa to również efektywność infrastruktury.

Bezpieczny rdzeń

Bezpieczne serwery podstawowe to podwójna funkcja VPN. Aby zapewnić maksymalną ochronę, ta funkcja przekazuje połączenie urządzenia przez dwie sieci VPN: jedną z urządzenia do serwera VPN, a drugą z serwera do miejsca docelowego. Pierwszy serwer VPN zawsze znajduje się w lokalizacji przyjaznej dla prywatności, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć łańcuch VPN.

NetShield

NetShield chroni Twoje urządzenia z systemem Windows, macOS, Android, iOS i Linux przed reklamami, złośliwym oprogramowaniem i modułami śledzącymi. Dokładnie sprawdza Twój DNS i dane pod kątem maksymalnego bezpieczeństwa. Możesz monitorować zablokowane dane za pomocą panelu prywatności NetShield i dostosowywać poziomy ochrony. Ta funkcja przyspiesza również czas ładowania, ponieważ niepotrzebne treści są blokowane.

Dzielone tunelowanie i wyłącznik awaryjny

Proton VPN obejmuje zaawansowane dzielone tunelowanie. Kieruje cały ruch internetowy dwiema ścieżkami: VPN i inną niż VPN . Jednak tym, co wyróżnia Proton VPN, jest dzielone tunelowanie na poziomie IP. Aby uzyskać najwyższą precyzję, możesz wyłączyć VPN dla niektórych stron internetowych.

Tor przez VPN

Proton VPN może uruchomić twoje połączenie przez sieć Tor przed serwerami VPN. To świetny sposób na uzyskanie dostępu do ciemnej sieci bez użycia przeglądarki Tor. Jednak prędkości są ograniczone ze względu na wiele poziomów przetwarzania.

Przegląd obsługi klienta ProtonVPN

Pierwszą linią pomocy Proton VPN jest baza wiedzy. Można znaleźć różne kategorie, które odpowiadają konkretnym problemom. Jednak aplikacja nie oferuje funkcji czatu na żywo . Możesz połączyć się z zespołem jedynie poprzez e-mail lub zgłoszenia do pomocy technicznej . Dlatego nie jest najlepszy na świecie.

+ ZALETY

  • Doskonała darmowa wersja
  • Zoptymalizowane przesyłanie strumieniowe i torrent
  • Interfejs aplikacji jest przyjazny dla użytkownika
  • Aplikacje typu open source i zasady braku logów
  • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

- CONS

  • Powolna obsługa klienta
  • Ceny są znacznie wyższe niż u konkurencji

Ocena ProtonVPN

Cechy 7
prywatność i bezpieczeństwo 8
Poziom szyfrowania 9
Strumieniowe przesyłanie multimediów 8,5
Czat i wsparcie 7,5
Torrentowanie 8,5
Średnia ocena 8

Recenzja ProtonVPN: Konkluzja

Proton VPN to świetna opcja do przesyłania strumieniowego i torrentów P2P, niezależnie od lokalnych przepisów dotyczących prywatności. Ma siedzibę w Szwajcarii przyjaznej dla prywatności, więc możesz oczekiwać maksymalnej ochrony danych. W rzeczywistości jest to jedna z najlepszych sieci VPN do odblokowywania Netflix ze względu na platformę typu open source i pozbawioną logów.

Najwyższej klasy usługi Proton VPN są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących darmowych VPN. Platforma wiąże się jednak z ryzykiem przeciążenia i wadliwej obsługi klienta.