Czy jesteś gotowy na tunelowanie przez Internet bez ujawniania swoich działań online? TunnelBear pomoże Ci!

TunnelBear jest powszechnie znany ze swojego atrakcyjnego interfejsu i łatwości obsługi . Ale usługa ma o wiele więcej do zaoferowania.

Dzięki funkcjom bezpieczeństwa, takim jak szyfrowanie AES 256-bitowe, wyłącznik awaryjny, raporty z audytu i zasady braku logów, TunnelBear może szybko stać się Twoim anonimowym przyjacielem podczas surfowania. Jednak niedroga sieć VPN ma ograniczenia dotyczące gier, torrentów i przesyłania strumieniowego .

Poniższy przewodnik omawia podstawowe funkcje TunnelBear , plany premium oraz niektóre zalety i wady .

Plany cenowe TunnelBear

TunnelBear oferuje użytkownikom opłacalne plany. Oferuje również ograniczony bezpłatny plan dla użytkowników, którzy chcą przetestować wody przed długoterminowym zobowiązaniem.

Trzy plany płatności (stan na 1 sierpnia 2023 r.) to:

1. Bezpłatnie : ten plan ogranicza się do 2 GB danych przeglądania za darmo . To doskonały sposób na przetestowanie TunnelBear bez żadnych zobowiązań.

2. Nieograniczona : wersja premium TunnelBear obejmuje nieograniczoną liczbę jednoczesnych urządzeń i przepustowość danych. Oferuje również priorytetową obsługę klienta i usługi VPN . Możesz wybrać płatność miesięczną, roczną lub co 3 lata.

 • Plan 1-miesięczny kosztuje 9,99 USD miesięcznie.
 • Plan roczny kosztuje 4,99 USD miesięcznie po 50% rabacie. Opłata będzie wynosić 59,88 USD rocznie.
 • Plan 3-letni kosztuje 3,33 USD miesięcznie po 67% rabacie i płatny z góry w wysokości 120 USD .

3. Teams : Plan Teams kosztuje 5,75 USD miesięcznie na jednego użytkownika. To rozwiązanie jest idealne dla dużych zespołów i firm, które wymagają usług VPN na wszystkich urządzeniach. Zanim zdecydujesz się na ten plan, możesz skorzystać z bezpłatnego 7-dniowego okresu próbnego.

Niestety TunnelBear nie ma polityki zwrotu pieniędzy ani oficjalnego bezpłatnego okresu próbnego. Każde żądanie zwrotu pieniędzy jest analizowane indywidualnie według uznania agenta obsługi klienta. Ponadto jedyną akceptowaną metodą płatności są karty kredytowe.

Lista funkcji

FUNKCJA DOSTĘPNOŚĆ
Czy TunnelBear ma politykę braku logów? Tak, oferuje politykę braku logów
Czy dostępna jest szybka transmisja strumieniowa? Niepolecane
Protokoły VPN? IKEv2, OpenVPN, WireGuard
Czy TunnelBear oferuje politykę zwrotów? NIE
Czy oferuje darmowy plan? Tak
Ile połączeń oferuje TunnelBear? Nieograniczony
Ile serwerów ma TunnelBear? 3000+
Jakie szyfrowanie VPN oferuje TunnelBear? AES 256
Obsługiwane platformy? iOS, Android, Windows, Mac i nie tylko
Czy oferuje całodobową obsługę klienta? NIE
Czy nadaje się do P2P? NIE
Czy ma wyłącznik awaryjny? Tak

Korzystanie z TunnelBear

TunnelBear jest kompatybilny z systemami macOS, Windows, Android i iOS. Posiada również dedykowane rozszerzenia przeglądarki dla Chrome i Firefox. Jednak interfejs jest zaśmiecony grafiką i animacjami. Te grafiki obciążają Twoje urządzenia i odwracają uwagę użytkowników od podstawowych funkcji VPN.

TunnelBear do przesyłania strumieniowego i torrentów

TunnelBear nie jest najlepszym wyborem do odblokowywania witryn streamingowych, zwłaszcza Netflix. Niestety funkcje TunnelBear nie są wystarczająco zaawansowane, aby ominąć zabezpieczenia Disney+ i Netflix. Jednak VPN nie ma problemów z połączeniem się z HBO Max, Amazon Prime lub BBC iPlayer.

Sieć VPN nie jest kompatybilna z telewizorami Smart TV, Amazon Firestick ani routerami.

TunnelBear nie obsługuje również torrentów i udostępniania P2P . Ze względu na surowe przepisy dotyczące prywatności w Kanadzie, TunnelBear umożliwia pobieranie wyłącznie „legalnych” torrentów . Ale ta usługa zawodzi, a udostępnianie plików P2P i pobieranie torrentów zwykle rozpoczynają się dopiero po rozłączeniu VPN.

Chiny

TunnelBear bardzo pomoże w ominięciu Wielkiej Chińskiej Zapory Sieciowej. Funkcja GhostBear ukrywa ruch VPN jako zwykły ruch internetowy. Technologia ta nazywa się Obfsproxy. Jest to również jedna z niewielu sieci VPN z serwerami w Hongkongu.

Hazard

TunnelBear to dobry wybór do gier. Nie zalecamy subskrybowania funkcji premium ze względu na niską prędkość serwera . Jeśli jesteś zagorzałym graczem, oznacza to problemy z pingiem, ekstremalne opóźnienia i niezbyt przyjemne wrażenia z gry.

Funkcje TunnelBear

Oto kilka funkcji, które wyróżniają TunnelBear:

Audyty bezpieczeństwa

TunnelBear to pierwsza usługa VPN, która publikuje raport z audytu za pośrednictwem niezależnej strony trzeciej. To jedyna sieć VPN, która co roku przeprowadza audyty i publikuje wyniki dla wszystkich . Natychmiast łatają wszelkie zidentyfikowane problemy podczas tych audytów, aby pokazać, jak poważnie traktują bezpieczeństwo użytkowników.

Polityka braku logów

TunnelBear nie przechowuje danych o Twoich działaniach online, takich jak adresy IP i strony internetowe . Przechowuje jedynie informacje o użytkowniku, w tym adres e-mail, identyfikator Twittera, wersję systemu operacyjnego, nazwę posiadacza karty i zużycie danych. Ogólnie rzecz biorąc, TunnelBear zapewnia doskonałą anonimowość, mimo że ma siedzibę w Kraju Pięciu Oczu.

Czujny Niedźwiedź

VigilantBear to wbudowany wyłącznik awaryjny TunnelBear. Zabezpiecza Twoje dane przed przypadkowymi wyciekami, wyłączając Internet w przypadku utraty połączenia VPN. Wstrzymuje połączenie, jeśli serwer VPN nie odpowiada. Jednak ta funkcja jest dostępna tylko w systemach macOS, Windows i Android. Co więcej, nie powiadamia użytkowników o rozłączeniach.

SplitBear

SplitBear to wersja TunnelBear dotycząca dzielonego tunelowania. Możesz wybrać, które aplikacje i strony internetowe mają przechodzić przez połączenie VPN, a które są kierowane przez Twoje zwykłe połączenie. Zmniejsza to zużycie danych i ryzyko umieszczenia na czarnej liście na platformach takich jak bankowość internetowa.

Obsługa klienta

TunnelBear nie oferuje wsparcia na czacie na żywo. Zamiast tego użytkownicy muszą ustawić się w kolejce, aby otrzymać bilet e-mail umożliwiający połączenie się z przedstawicielem. Średni czas odpowiedzi wynosi poniżej 3 godzin. Można jednak znaleźć mnóstwo informacji w ich bazie wiedzy. Specjalna sekcja „Pomoc” zawiera  ogłoszenia, konta, przewodniki dotyczące rozwiązywania problemów, często zadawane pytania i inne cenne informacje, które pomogą Ci rozwiązać znane problemy.

+ ZALETY

 • Interfejs aplikacji jest prosty i przyjemny.
 • Kompatybilność z wieloma urządzeniami
 • Oferuje bezpłatny plan
 • Przejrzyste zasady audytu i rejestrowania
 • Solidne zabezpieczenia i szyfrowanie

- CONS

 • Ograniczona sieć serwerów może działać wolno
 • Bezpłatny plan ma limit danych 5 GB
 • Brak agentów wsparcia na czacie na żywo
 • Nie obsługuje przesyłania strumieniowego ani torrentowania

Ocena TunnelBear

Cechy 7
prywatność i bezpieczeństwo 9
Poziom szyfrowania 9
Strumieniowe przesyłanie multimediów 6
Czat i wsparcie 6
Torrentowanie 8
Średnia ocena 7,5

Recenzja TunnelBear: Ostatnie słowa

TunnelBear tworzy wirtualne tunele za pośrednictwem ścieżek sieciowych, aby zapewnić bezpieczne przeglądanie Internetu . Oprócz szyfrowania ruchu internetowego TunnelBear może również chronić Cię przed próbami włamań.

Możesz bezpłatnie korzystać z 2 GB danych bez żadnych długoterminowych zobowiązań Jedną oczywistą wadą TunnelBear jest brak możliwości strumieniowego przesyłania treści w serwisie Netflix i ograniczenia dotyczące torrentowania . To powiedziawszy, jeśli szukasz standardowego środka bezpieczeństwa dla swojego połączenia, TunnelBear jest doskonałą opcją.

Czy korzystałeś z TunnelBear VPN? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej!