Windscribe VPN to ciekawa usługa. Wprowadzony w 2016 roku, jego hojny bezpłatny plan jest lepszy niż to, co oferuje większość sieci VPN. Ma przyzwoitą sieć serwerów, doskonałe produkty komercyjne i szyfrowanie o sile przemysłowej.

Jednak ze względu na zalety i wady złożonej aplikacji oraz ograniczoną obsługę klienta Windscribe VPN może nie odpowiadać każdemu. W tej recenzji omówiono najlepsze funkcje sieci VPN, możliwości torrentowania, obsługę klienta i transmisję strumieniową , aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

Przedstawiamy Windscribe VPN

Windscribe VPN to wirtualna sieć prywatna typu freemium . Jej serwery są rozmieszczone w 66 krajach i nie korzystają z danych IP WHOIS, które fałszują lokalizacje.

Oprócz szerokiej kompatybilności urządzeń, Windscribe VPN oferuje wszystkim darmowym użytkownikom 10 GB danych przeglądania miesięcznie bez reklam. Chociaż liczba serwerów oferowanych przez Windscribe VPN jest znacznie mniejsza niż wiodące w branży sieci VPN, nadal wykonują one swoje zadanie.   Możesz przetestować wody, zanim zdecydujesz się na pakiet premium.

Windscribe jest chroniony przez najwyższej klasy 256-bitowe szyfrowanie AES , serwery oparte na uwierzytelnianiu SHA512 oparte na pamięci RAM i politykę braku logów . Usługa obejmuje podstawowe elementy, takie jak wyłącznik awaryjny, dzielone tunelowanie i duże prędkości. Unikalne funkcje ROBERT, Double Hop, Scribe Force i Decoy Mode to doskonałe narzędzia, które zwiększają Twoje bezpieczeństwo w Internecie.

Freemium VPN ma również kilka wad. Ograniczona sieć serwerów może działać powoli w niektórych regionach; dlatego niektórzy użytkownicy zgłaszają opóźnione możliwości przesyłania strumieniowego.

Przychylne ceny i plany Windscribe

Uczciwe plany płatności i opcje dostosowywania usługi Windscribe VPN wyróżniają ją na tle konkurencji. Bezpłatny plan obejmuje 10 GB danych , nieograniczoną liczbę połączeń i 10 lokalizacji serwerów miesięcznie .

Windscribe VPN oferuje również trzy plany premium:

  1. Plan miesięczny : ten elastyczny plan kosztuje 9 dolarów miesięcznie .
  2. Plan roczny : Plan roczny Windscribe kosztuje 5,75 USD miesięcznie , a opłata roczna wynosi 69 USD . Jeśli jesteś otwarty na długoterminowe zobowiązania i jesteś zadowolony z usług platformy, ten plan oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny.
  3. Zbuduj plan : Windscribe VPN umożliwia także zbudowanie planu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Kosztuje 1 USD / lokalizację / miesiąc. Każda lokalizacja oferuje 10 GB danych miesięcznie, a za dodatkową opłatą w wysokości 1 USD miesięcznie możesz skorzystać z nieograniczonej ilości danych.

Użytkownicy mogą korzystać z tych planów z 3-dniową polityką zwrotu pieniędzy, jeśli wykorzystają mniej niż 10 GB danych. Windscribe oferuje kilka metod płatności, w tym PayPal, karty debetowe/kredytowe, Paymentwall i Bitcoin.

ScribeForce

ScribeForce umożliwia tworzenie kont zespołowych w celu scentralizowanego rozliczeń i zarządzania.

*Wszystkie ceny zostały sprawdzone w sierpniu 2023. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

Lista funkcji

FUNKCJA DOSTĘPNOŚĆ
Czy Windscribe VPN oferuje politykę braku logów? Tak, oferuje pełną politykę braku logów
Czy VPN ma wyłącznik awaryjny? Nie, ale oferuje zaporę sieciową Windscribe
Czy nadaje się do torrentowania? Tak, usługa jest przyjazna dla torrentów
Ile serwerów ma Windscribe VPN? 480 serwerów
Liczba lokalizacji serwerów? 62 kraje
Limit przepustowości? 10 GB w wersji darmowej. Płatne plany mają nieograniczoną przepustowość.
Ile urządzeń można podłączyć jednocześnie? Nieograniczony
Czy Windscribe oferuje możliwości przesyłania strumieniowego? Tak
Czy oferuje bezpłatny okres próbny? Nie, ale oferuje bezpłatny poziom umożliwiający wypróbowanie swoich usług.
Jakieś zasady zwrotów oferowane przez dostawcę? Wszystkie płatne plany są objęte trzydniową polityką zwrotu pieniędzy.
Ile adresów IP udostępnia Windscribe VPN? Zawsze zmienia.
Jakie protokoły VPN posiada? IKEv2, UDP, TCP, Stealth, Wstunnel, WireGuard

Korzystanie z VPN

Windscribe to prosta wirtualna sieć prywatna . Różnorodne możliwości dostosowania oznaczają, że jako pierwszy użytkownik nie będziesz mieć problemów z poruszaniem się po aplikacji Windscribe.

Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się na stronie Windscribe, wybrać poziom i kliknąć przycisk „Rozpocznij”. Możesz także przypiąć interfejs Windscribe, aby uzyskać łatwy dostęp.

Do torrentowania

Windscribe to przyzwoita opcja do torrentowania . Możesz zobaczyć pełną listę lokalizacji obsługujących udostępnianie P2P i tych, które tego nie robią. Wszystkie jego serwery korzystają z anonimowego logowania, ochrony przed wyciekiem adresów IP i bezpiecznego szyfrowania w celu bezpiecznego pobierania.

Do przesyłania strumieniowego

W większości przypadków możesz przesyłać strumieniowo treści za pośrednictwem Windscribe VPN – wszystkie jego serwery są w pełni zoptymalizowane pod kątem przesyłania strumieniowego . Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do Amazon Prime, Netflix, Disney + i platform brytyjskich, takich jak BBC iPlayer i Channel 4.

Usługa oferuje również specjalne serwery zoptymalizowane pod kątem przesyłania strumieniowego o nazwie Windflix. Jeśli chcesz oglądać Netflix w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA lub Japonii, Windflix zapewnia szybkie przesyłanie strumieniowe bez buforowania.

Funkcje Windscribe

ROBERT

Zdalne wielokierunkowe narzędzie do usuwania szkodliwego oprogramowania (ROBERT) to spersonalizowane narzędzie DNS. Działa jak bloker reklam, złośliwego oprogramowania i modułów śledzących. Blokuje także inne kategorie internetowe, takie jak przynęty na kliknięcia, fałszywe wiadomości, porno, wydobywanie kryptowalut i witryny hazardowe.

Możesz wybrać, które adresy IP chcesz blokować lub na które chcesz zezwalać. Dzięki temu Twoja aktywność przeglądania i połączenia są zawsze bezpieczne.

Bezpieczeństwo

Windscribe VPN jest chroniony 256-bitowym szyfrowaniem AES,  uwierzytelnianiem SHA512 i 4096-bitowym kluczem RSA. Oferuje także dedykowany wyłącznik awaryjny, anonimowe przeglądanie i dzielone tunelowanie dla bezpiecznego i zoptymalizowanego przeglądania.

VPN ma dedykowaną zaporę sieciową, która blokuje połączenia poza tunelem VPN w celu ochrony przed wyciekami. Windscribe obsługuje teraz protokół WireGuard, który jest znacznie szybszy i bardziej niezawodny niż inne opcje.

Statyczne adresy IP

W przeciwieństwie do dynamicznego adresu IP, do każdego konta użytkownika przypisywany jest statyczny adres IP. Zapobiega umieszczaniu adresów IP na czarnej liście i chroni przed irytującymi captcha. W zależności od kryteriów przeglądania Windscribe ma 13 statycznych lokalizacji IP i oferuje adresy IP dla centrów danych lub adresy IP.

Kompatybilne platformy

Windscribe jest kompatybilny z wieloma systemami operacyjnymi i urządzeniami. Urządzenia mobilne obejmują iPhone’y, urządzenia z systemem Android i urządzenia mobilne z systemem Windows. Jego aplikacja VPN jest dostępna dla wszystkich urządzeń z systemem Windows, macOS i Linux.

Możesz także używać Windscribe na telewizorach i routerach Amazon Fire TV, Kodi lub NVIDIA Shield. Usługa VPN oferuje dedykowane rozszerzenia dla przeglądarek Firefox, Chrome i Opera

Obsługa klienta

Windscribe ma kilka pomocnych i skutecznych mediów obsługi klienta. Niestety Windscribe nie spełnia swoich oczekiwań ze względu na ograniczone wsparcie. Zapytaj Garry’ego, całodobowy chatbot VPN, boryka się z problemem braku informacji.

Nie masz gwarancji, że odpowiedzi będą dokładne i najczęściej eskaluje to zapytanie do agentów ludzkich, jeśli są dostępne Jeśli pomoc techniczna jest offline, łączy Cię z zespołem technicznym, przesyłając zgłoszenie. Użytkownicy zgłaszali jednak długi czas reakcji.

VPN ma specjalną sekcję Pomocy na swojej oficjalnej stronie internetowej, zawierającą informacje na temat rozliczeń, problemów technicznych, informacji, przewodników i często zadawanych pytań. Dane te są jednak w większości nieaktualne i pozbawione wglądu. Najlepszym rozwiązaniem jest strona Windscribe VPN Reddit , na której użytkownicy wchodzą w interakcję i dzielą się praktycznymi rozwiązaniami często spotykanych problemów.

+ ZALETY

  • Doskonały darmowy poziom z przepustowością do 10 GB
  • Nieograniczona liczba jednoczesnych połączeń
  • Zoptymalizowane torrentowanie i przesyłanie strumieniowe
  • Oferuje statyczne adresy IP, aby zapobiec blokowaniu lub weryfikacji captcha

- CONS

  • Obsługa klienta jest wadliwa
  • Z siedzibą w Kanadzie. To nie jest kraj przyjazny dla prywatności, więc Twoja aktywność w Internecie może być badana

Ocena VPN Windscribe

Cechy 7
prywatność i bezpieczeństwo 8
Poziom szyfrowania 9
Strumieniowe przesyłanie multimediów 8
Czat i wsparcie 6
Torrentowanie 8
Średnia ocena 7.6

Recenzja Windscribe: uwagi końcowe

Windscribe to przyzwoita sieć VPN dla użytkowników indywidualnych i komercyjnych. Dzięki stosunkowo niedrogiemu pakietowi wirtualna sieć prywatna freemium ma wszystko, czego potrzeba, aby chronić Twoją tożsamość, prywatność i dane. Oprócz możliwości przesyłania strumieniowego i P2P, opcje ScribeForce i Static IP sprawiają, że jest to doskonały wybór dla pracowników zdalnych i małych firm.

Jednak na platformie brakuje obsługi klienta i możliwości wyboru serwera. Po kilku poprawkach może stać się jednym z najlepszych na rynku.